.

.

Бебе Сонцето Шапка Бебе Девојка Сонцето Шапка Деца Капи за Момчиња, Девојки, Млади Сонцето Шапка Бебе Момче Капи Широк Обод Бебе Плажа Шапка UPF 50+

Бебе Сонцето Шапка Бебе Девојка Сонцето Шапка Деца Капи за Момчиња, Девојки, Млади Сонцето Шапка Бебе Момче Капи Широк Обод Бебе

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

ГОЛЕМИНА ИНФОРМАЦИИ : Четири големини можат да бидат избрани.Големина XS е предложена за 3-6 месеци, обемот на главата : 18.1"=(46cm); Големина S е предложено 6-12 месеци, обемот на главата : 18.9"=(48cm); Големина М е предложена за 12-24 месеци, обемот на главата : 19.7"=(50cm); Големина L се предлага за 2-4 T, обемот на главата : 20.5"=(52cm).UPF 50+ МЕК МАТЕРИЈАЛ : бебето сонцето шапка е направен од 100% висок квалитет на памучна ткаенина.И мека обвивка е кожата-пријателски, дише и добри во пот апсорпција, која може да се задржи бебето кул и удобно!Покрај тоа, UPF 50+ широк обод сонцето шапка може да се заштити вашето бебе е главата, очите и лицето од штетните UVA и UVB Зраци!Совршен за сите ден се носат.ПРИЛАГОДЛИВИ ДИЗАЈН : главата-ремени и мека врски на деца сонцето капи лесно може да се прилагоди за да се направи бебе капи остане на добро и нема да биде воодушевен од windy дена.Така на вашето бебе може да играат надвор во леснотијата и деца сонцето шапка никогаш не ќе го изгуби повторно.Вашите активни бебе ќе ужива топло лето, уживаат среќен играње време повеќе!.СТИЛСКИ ДИЗАЈН : Што е совршен летен подарок за бебето!На шари дизајн на неразвиената сонцето шапка е многу класичен и модерен.Различни бои може да биде избран да се исполнат бебето различни преференции или облека.Тоа е мора да се има додатоци за бебе во текот на летото и вашиот симпатична бебе ќе го сакам!.ПОГОДНИ ПРИЛИКИ : Овие бебе капи се погодни за играње на плажа или двор, picnicking во парк, риболов од страна на реката, шета по пјер и други активности на отворено.И тие се флопи, лесни и количка, па може да се свитка до бебето капи и ги стави во вашата торба во склопот каде и да одите!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди