.

.

LUOYE Јога Превртена Стол Десктоп Јога Помошни Обратна Столче Bodybuilding за Јога Набавки - да се Намали Заморот, да се Изгради Тело

LUOYE Јога Превртена Стол Десктоп Јога Помошни Обратна Столче Bodybuilding за Јога Набавки - да се Намали Заморот, да се Изгради

DEN 704.88

Количина на стоки
Достапно

Мулти-функционални еден : Handstand на јога, се разбира, како што се притисни-ups, и се протега, се ефективни мулти-функционален фитнес стол.Се разбира, тоа исто така може да се користи како стол.Мал е флексибилен, можете да ги зачувате простор укината кога не е во употреба.Зајакнување на панел : Ние се шири густ панел на превртена столица.Во густата на пет-слој вработува панел кој е цврст, е украсен со текстура.Предност на дизајнот е многу деликатна и убаво едноставна, дизајнот е дарежлив и многу декоративни.Тоа е навистина на насловна фитнес Тоа е потреби, тоа е вреди да се има.Дизајн врз основа на човечки инженеринг : Јога на превртена табела е дизајниран врз основа на ергономијата, иновативни.Во конвенционална превртена, мора да ги имате рака за поддршка на целото тело.Оваа превртена столче, стои наопаку, поддршка на телесната тежина преку рамо, и да се олесни превртена застане.Тоа е првиот избор за почетници на јога окупатор.Тоа носи едноставна структура е едноставна, популарна со јога ентузијасти.Виткање клупата : нов дизајн на авто-заклучување кука, тоа може да биде укината брзо и лесно.Или се оди со јога, тоа е идеална ако сакате да медитираат во природата.Повеќето одличен избор : Јога handstand чаир ќе бидат во можност да се ослободат од неволја.Сега ритам на живот е побрзо, повеќе и повеќе луѓе на Sabuherusu, handstand е затоа што многу од енергија одзема, може да исхраната на ист начин како и други спортови, но сепак помош на циркулацијата на крвта од телото, подобрување на снабдувањето со крв на главата Да се направи.Handstand од 5 минути е еквивалентно на спиење околу два часа.Превртена столче параметри : Укината големина : 45×47×16cm Expanded големина : 45*52*36 CMMaximum оптоварување : 200kg Handstand белешки!1. Тоа не е погоден за користење во рок од 2 часа по оброк или кога пијат премногу вода.2. Ако имате вртоглавица при користење на превртена машина за прв пат, тоа не треба да биде премногу долг.Подобро е да имаш некого до тебе кога да го користи.3. Не се одморат веднаш по прават handstand, најдобро е да се одморат по малку активност.4. Времето на handstand треба да се контролира добро, ако телото не е соодветен, не држете тоа тешко и сила себе.

Карактеристики на понудата

Слични понуди