.

.

DONCK Пневматски Воздух Цилиндри СКМ Тип CJPB Еден Дејствува Пролет се Врати Понесе 6mm/10мм/ 15mm Удар 5/10/15/20/25/ 30мм Микро Игла Пневматски Цилиндри Пневматски Може да Дробил?

DONCK Пневматски Воздух Цилиндри СКМ Тип CJPB Еден Дејствува Пролет се Врати Понесе 6mm/10мм/ 15mm Удар 5/10/15/20/25/ 30мм Микро

DEN 763.44

Количина на стоки
Достапно

★Едно време калапи, тешко заштитен слој е произведена на површината, која е анти-оксидација, носат - отпорни, и издржливи, и ја подобрува животен век на производот. ★ Тоа е многу издржливи и повеќе концентрична со тешко хром позлата и мелење третман. ★ Материјалот е погуста, со кои се подобрува стабилноста на цилиндар и има посилно влијание отпор. ★ Увезени запечатување прстен+ задебелена цилиндар тело, мазни за долго време без притискање, воздух истекување, носат - отпорни, и прашина-доказ. ★ Ако наидете на проблем за време на процесот на купување, можете да не контактирате преку е-маил и ние ќе ви одговори и да ги реши тоа за вас во рок од 8 часа.Спецификација : Тип : Стандард цилиндар Акција на владата : двонасочни Понесе дијаметар : 63(mm) Стандард удар : 300(mm) Број на цилиндри : 12 Максимална удар : 1000(mm) Теоретски сила : 100(N) Максимално оптоварување : 100(N) Максимален вртежен момент : 10(Nm) Порт дијаметар : 1/ 8(mm) Температура опсег : -20-80℃ Применливи притисок : 0.1~1.0 MPa Пакет Листата : Пневматски Цилиндри x 1.

Карактеристики на понудата

Type:
Standard cylinder
Action mode:
double acting
Bore diameter:
63(mm)
Standard stroke:
300(mm)
Number of cylinders:
12
Maximum stroke:
1000(mm)
Theoretical force:
100(N)
Maximum load:
100(N)
Maximum torque:
10(Nm)
Port diameter:
1/ 8(mm)
Temperature range:
-20-80℃
Applicable pressure:
0.1~1.0MPa
Package List:
Pneumatic Cylinder x 1 :

Слични понуди