.

.

Lenovo IdeaPad Игри 3-15IMH05 81Y4002NUS 15.6 Гејмерски Лаптоп - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i5 10 Генералот i5-10300H Quad-core (4 Core) 2.50 GHz - 8 GB RAM меморија - 256 GB SSD - Оникс Црна

Lenovo IdeaPad Игри 3-15IMH05 81Y4002NUS 15.6 Гејмерски Лаптоп - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i5 10 Генералот i5-10300H Quad-core

DEN 17759.76

Количина на стоки
Достапно

Intel Core i5 2.50 GHz процесор обезбедува одлични перформанси, извонредно мултимедијални и брзо вчитување на програми. 8 GB DDR4 SDRAM меморија е подготвен да се кандидира моќен програми со ефикасно извршување на повеќе задачи. 15.6" дисплеј со 1920 x 1080 резолуција се изложуваат филмови, игри и фотографии со голема јасност.NVIDIA Ge Force GTX 1650 До 4 GB дискретна графичка картичка обезбедува одлична способност во различни мултимедијални апликации и кориснички искуства.Со 10 Windows Home edition, уживајте во вашата омилена содржина сите одеднаш на поголем приказ на работ на пребарувачот.Споделување на вашите мисли во светот, со пишување директно на веб страниците.IDEAPAD ИГРИ 3 (15") НА НИВО НА ПОЛЕТО ЗА ИГРАЊЕ.Време е да ја подигнете вашата игра и esports искуство надвор од царството на "само прифатливо" со КОМПЈУТЕР што стои високи меѓу вашиот гејмерски круг.Конструиран со најновата генерација на 10-тата Генерација на Intel Core процесори, NVIDIA Ge Force графика, DDR4 меморија и PCIe SSD складирање, Lenovo Idea Pad Игри 3 проекти тивка и мирна доверба со мазна, кристално јасно е и лесна игра што останува кул преку подобрување на 5-то Генерација thermals.На Idea Pad Игри 3 е исто така одлична визуелно да го вклучите или исклучите со јасна FHD дисплејот и напредни игри тастатура, сместени во една светкава масна Оникс Црна која ја прекршува светлината на нано-молекуларно ниво—за гејмерски КОМПЈУТЕР што навистина фаќа око.

Карактеристики на понудата

Слични понуди