.

.

Pennzoil Platinum Висока Километражата Целосно Синтетички 5W-30 Моторно Масло за Возила во Текот 75K Милји (5-Четвртиот, Еден Пакет)

Pennzoil Platinum Висока Километражата Целосно Синтетички 5W-30 Моторно Масло за Возила во Текот 75K Милји (5-Четвртиот, Еден Пакет)

DEN 587.04

Количина на стоки
Достапно

Целосна синтетички 5 W-30 моторното масло изработени од природен гас, не сурова, со користење на Pennzoil е патентиран гас-да-течни Pure Plus Технологија.Наменета за возила со повеќе од 75,000 милји.Pennzoil Platinum Висока Километражата 5 W-30 држи пистонс до 45% поеколошки од најтешките индустриски стандард (врз Основа на Низа IIIH резултати).Нема други водечки висока километражата моторно масло обезбедува подобра заштита од триење (врз Основа на Низа IVA носат тест користење на SAE 5 W-30).Формулиран за да се испорача помалку масло изгори надвор од висок километражата моторни масла направени од сурова нафта.Им помага на заштита на мотори од губење на коњски сили.Една 5-четвртиот шише со ергономски дизајн за лесно ракување и фрлаат.Овозможува побрзо ниска температура масло проток и ги штити во екстремна топлина.Pennzoil е првиот моторно масло изработени од природен гас, не сурова—Pure Plus Технологија претвора чисто природен гас во висок квалитет, целосна база на синтетички масло, кое е кристално јасна и содржи помалку нечистотии од другите традиционални и синтетичките моторни масла.Pennzoil Platinum Висока Километражата SAE 5 W-30 е целосна синтетичко моторно масло изработени од природен гас, не сурова нафта.Тоа е уникатно инженерните од нашата револуционерна Pure Plus гас-да-течност технологија, која е патентиран процес кој ги претвора чисто природен гас во висок квалитет, целосна база на синтетички масло.Поради тоа што е направен од природен гас, на база на масло содржи помалку нечистотии од база на масла кои се направени од сурова нафта, и кога се комбинираат со нашата напредна додаток на технологијата, се создава еден од најдобрите формулации во нашата Pennzoil висока километражата портфолио.Како вашиот автомобил век, протекување може да се развие и да предизвика поголема потрошувачка на нафта и нафтени изгори надвор, потенцијално предизвикува вашиот мотор да треба често топ-off.Pennzoil Platinum Висока Километражата моторно масло е зајакната со одлична комбинација на посебни климатизација печат агенти и адитиви за да помогне да се спречи протекување од фоки и да се намали потрошувачката на моторно масло кое е типичен за постари и носи мотори.Нашите целосно синтетички висока километражата моторно масло, исто така ги штити мотори од губење на коњски сили, нуди одлични перформанси во екстремни температури, обезбедува ненадмината носат заштита (базирана на Секвенца IVA носат тест користење на SAE 5 W-30), како и заштита против абнормални согорување феномен како мала брзина на пред-палење забележан во модерната turbocharged бензин директно вбризгување (TGDI) мотори.Pennzoil Platinum Висока Километражата SAE 5 W-30 е конструиран за да им помогне го задржи мотори чисти со нежно кревање на депозити и нивно чување далеку од критична движејќи делови на мотор всушност, таа продолжува пистонс до 45% поеколошки од најтешките индустриски стандарди (врз Основа на Низа IIIH резултати).Тоа ги исполнува или го надминува следниве ОЕМ барања : FCA MS-6395; Ford WSS-M2 C946-B1. Надминува барањата на следниве индустрија спецификации : API СП и сите претходни категории; ILSAC GF-6. За целосна листа на опрема одобренија и препораки, ве молиме консултирајте се со вашиот локален Школка Техничка Помош Биро и секогаш консултирајте се со вашиот сопственикот прирачник.

Карактеристики на понудата

Слични понуди