.

.

Neewer 9.1 Led Панел Светлина со 24 Продолжи Биро Планината Стојат, 116 Монистра Dimmable Bi-Боја 3200~5600K CRI 97+ LED Светло во Видео за Фотографија YouTube Игра Видео Снимање Live Stream

Neewer 9.1 Led Панел Светлина со 24 Продолжи Биро Планината Стојат, 116 Монистра Dimmable Bi-Боја 3200~5600K CRI 97+ LED Светло во

DEN 1178.16

Количина на стоки
Достапно

【Професионални Око-се Грижат Студио Светлина】 квалитетот акрилик светлина водич плоча произведува помек и повеќе природна светлина,им помага на заштита на вашите очи и го прави вашиот предмети се погледне подобро во портрет фотографија.Тоа е идеален за уште живот, свадба, портрет, и децата фотографија.Студио опрема за осветлување за You Tube објави, live broadcasting, игра стриминг, и модни осветлување. 【3200 K~5600 K Прилагодлива Температура на Бојата со 97+ CRI】 18 W Со ладно или со топло бела светлина, и 0%~100% stepless затемнување, ќе добие целосна контрола на осветленост и боја температура.Ултра-висок CRI на 97+ помага да го направите бои и додава богата суптилноста на објекти, овозможувајќи ви да ја направите природно и живописни слики. 【Двојна Моќ Options】 LED панел светлина поддржува ЕДНОНАСОЧНА или НАИЗМЕНИЧНА струја опции.Користете NP-F серија (NP-F550/NP-F750/NP-F970) батерии (не се вклучени) или вклучени 9 V 2 A AC адаптер за напојување на осветлување.Совршен за внатрешна и надворешна фотографија. 【LCD Дисплеј】 На LCD екранот на LED панел светлина јасно покажува осветленост, температура на бојата и состојбата на батеријата за леснотијата на користење. 【Прилагодлива Висина Максимална Висина : 24" / 61cm.Пакет Содржина : 1 × NL-116 A LED Панел Светлина;1 × AC Адаптер;1 × Продолжи Стојат Прачка со Топката Главата (Топката Главата не можат да се преземат, освен);1 × Круг Стојат База;1 × Ладно Чевли Адаптер;1 × Прирачник за Корисникот.Дискот стигнале протезата со мини топката главата (на топката главата не е пренослив) може да биде директно инсталирана на панел светлина, изработка на десктоп постабилна.Ви овозможува да ја прилагодите на висина од 8.78" /22.3 cm до 24" /61cm.На 360° rotatable топката главата ви овозможува да ја ротирате LED светло на време ќе ја користите, и светлината е повеќе флексибилен.

Карактеристики на понудата

Слични понуди