.

.

Perky-Пет Опус Плус 32-унца Пластични 449-2 Oriole Внесувач

Perky-Пет Опус Плус 32-унца Пластични 449-2 Oriole Внесувач

DEN 355.92

Количина на стоки
Достапно

Се одликува со парче портокал оркестарот, 32 оз нектар капацитет, четири хранење порти со пчела чувари, и двете-позиција костур, кои се прилагодува да се хранат на сите видови на orioles.Јасна, да се загрози-доказ изгореници, го прави лесно за вас да го следи нектар нивоа и unscrews лесно од фидер база за брзо чистење и пополнување.Портокал парче облик на пристаништа за да се привлечат orioles.Лесно да се расклопување и чистење.Опис на производот Опус Oriole Фидер Пластични 32-унца Капацитет Фидер карактеристики портокалово парче оркестарот, четири хранење порти со пчела чувари, двете-позиција костур, кои се прилагодува да се хранат на сите видови на orioles и има 32oz на нектар.Јасна, да се загрози-доказ стакло резервоарот, го прави лесно да се следи нектар нивоа и unscrews лесно од фидер база за брзо чистење и пополнување.Додека растенија, цвеќиња, инсекти и природно се обезбеди храна за нашите пердувести пријатели, добро порибено oriole фидер поттикнува почести посети.Opuss елипсести фидер има 32 унци и обезбедува четири хранење станици, за да се овозможи што повеќе orioles да вечераат што е можно.Прилагодливи perches нудат две различни костур височини да се приспособат на сите девет видови на orioles.Патентирана пчела guard држи штетници надвор и обезбедува храна.Удобен виси дупка дозволи на сопствениците да се откажам фидер со посебен штанд или на дрво гранки.Опус дури и вклучува oriole идентификација на табелата да се информира птица ентузијасти.За да се привлечат orioles на внесувач, место и тоа во заштитени југоисточна локација во дворот или градината.Orioles, исто така, уживаат јадење на свежи портокали и грозје или јаболко желе.Задржи фидер порибено година за да го хранам секој птици кои лебдеат преку студена зима, и да помогне уморни птици обнова на сила по долго лет север во пролет.За да ги одврати досаден верверички, висат на oriole фидер од дрво гранки како далеку од стеблото, како е можно и најмалку четири метри над земјата.За најдобри резултати, рачен перење на фидер со еднакви делови вода и бело vinegarthis ќе помогне да се заштитат птици од бактерии и болести.Избегнувајте хемиски средства за чистење кои може да отров птици.Кога се испраќаат, оваа точка тежи два килограми.Џесика Reuling Додека растенија, цвеќиња, инсекти и природно се обезбеди храна за нашите пердувести пријатели, добро порибено oriole фидер поттикнува почести посети.Опус е елипсести фидер има 32 унци и обезбедува четири хранење станици, за да се овозможи што повеќе orioles да вечераат што е можно.Прилагодливи perches нудат две различни костур височини да се приспособат на сите девет видови на orioles.Патентирана пчела guard држи штетници надвор и обезбедува храна.Удобен виси дупка дозволи на сопствениците да се откажам фидер со посебен штанд или на дрво гранки.Опус дури и вклучува oriole идентификација на табелата да се информира птица ентузијасти.За да се привлечат orioles на внесувач, место и тоа во заштитени југоисточна локација во дворот или градината.Orioles, исто така, уживаат јадење на свежи портокали и грозје или јаболко желе.Задржи фидер порибено година за да го хранам секој птици кои лебдеат преку студена зима, и да помогне уморни птици обнова на сила по долго лет север во пролет.За да ги одврати досаден верверички, висат на oriole фидер од дрво гранки како далеку од стеблото, како е можно и најмалку четири метри над земјата.За најдобри резултати, рачен перење на фидер со еднакви делови вода и бел оцет-ова ќе помогне да се заштитат птици од бактерии и болести.Избегнувајте хемиски средства за чистење кои може да отров птици.Кога се испраќаат, оваа точка тежи два килограми. Џесика Reuling.

Карактеристики на понудата

Слични понуди