.

.

Базен Пумпа Печат за Полнење, Затворање Површината Поддршка Пумпа Печат Ракав за Механички Печат

Базен Пумпа Печат за Полнење, Затворање Површината Поддршка Пумпа Печат Ракав за Механички Печат

DEN 760.56

Количина на стоки
Достапно

Направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, ова вратило печат е цврсти, трајни и има долг животен век.Мал во големина, лесен во тежина, лесно да се носат, може да се носи околу, едноставни за ракување и лесен за употреба.Сите се соочуваат со материјали се меѓусебно, нема потреба да менувате било која големина, ја запечатување лице е управувано од страна на пролет, без лепак конекција.Со користење на софистицирана технологија на производство, овој вратило печат има одлични перформанси и е погодна за механички заптивки.Оваа јастуци не е погодени од било torsional стрес, и содржи повеќе функции како што се запечатување површината поддршка, средно запечатување елемент и се вози јака.Функција : 1. Оваа јастуци не е погодени од било torsional стрес, и содржи повеќе функции како што се запечатување површината поддршка, средно запечатување елемент и се вози јака.2. Сите се соочуваат со материјали се меѓусебно, нема потреба да менувате било која големина, ја запечатување лице е управувано од страна на пролет, без лепак конекција.3. Направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, ова вратило печат е цврсти, трајни и има долг животен век.4. Мал во големина, лесен во тежина, лесно да се носат, може да се носи околу, едноставни за ракување и лесен за употреба.5. Со користење на софистицирана технологија на производство, овој вратило печат има одлични перформанси и е погодна за механички заптивки.Спецификација : Предмет Тип : Вратило Seal Material : Силициум Карбид, Флуор Гума, 304 Нерѓосувачки Steel Use : Механички Seal Model : M7 N-25 Working Притисок : 1.6 (MPa)Оперативни Температура : -30~200 (℃)Тип : Динамична Прстен Пакет Листа : 1 x Shaft Seal1 x База.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Shaft Seal
Material:
Silicon Carbide, Fluorine Rubber, 304 Stainless Steel
Use:
Mechanical Seal
Model:
M7N-25
Working Pressure:
1.6 (MPa)
Operating Temperature:
-30~200 (℃)
Type:
Dynamic Ring
Package List:
1 xShaft Seal1 x Base :

Слични понуди