.

.

UNFINISHEDWOODCO 300603 Бела 11.5 Typewriter Ѕид Оркестарот Писмо Р

UNFINISHEDWOODCO 300603 Бела 11.5 Typewriter Ѕид Оркестарот Писмо Р

DEN 598.80

Количина на стоки
Достапно

Крај : Повеќето од нашите производи се недовршени изшкуркан дрво, меѓутоа овие букви се рачно насликани со бела завршница.Ако додавање на дополнителни наслика некои светлина пескарење може да се бара помеѓу палта кога сликата или на боење за да се постигне мирно проектот заврши.Нашите декоративни иницијали може да се користи за спални соби, влезната врата, подароци, или навистина никаде дека персоналните ѕид декорација е потребно.Занает Време : Нашите производи, направи големи проекти за DIY дома décor за возрасни или да се забавуваат занает авантури за семејство, деца, и класи.Со нашите дизајни вашата имагинација е на почетокот на бескрајни можности.Ние се направи на целата азбука (cursive, блок или било стил на букви и броеви), добредојдовте знаци, венци, заедно со персоналните скрипта знаци мали и големи.Материјал : Здрав .5 инчен МДФ за употреба во било на внатрешен или надворешен амбиент.Производ Димензии : 12.0 инчи (L) x 0.5 инчи (W) x 11.5 инчи (H).Направени Во САД : Секој лопез и од неодамна, исечок, и сите дрвени изреки се направени овде, во САД.Секој азбука почетна, број цифра, велејќи : , или прилагодено име е ласерски сече или CNC би куќа во нашата работилница во Атланта, Џорџија.Направете лична изјава со овие ѕид оркестарот писма.Овие убави букви се направи совршен прилог на било детска соба или канцеларија.Секоја буква е рачно насликана.Сите букви се со гордост се направени во САД.Тие лесно можат да бидат монтирани користејќи го виде гниење на закачалка, или двојно се држиме лента.Монтажа на хардвер не се вклучени.Недовршениот персоналните décor : тоа е она што Недовршени Дрво Ко.е за сите!Ние сакаме да бидеме првиот ресурси мислите кога ќе имаат потреба да се наслика или да ги красат.Ние имаат страст за креирање и сакате да го сподели со вас.Ние се задржи чекор со современите трендови со цел да ви даде DIY (Do It Yourself) алтернативи на популарната décor и ние додадете ажурирани решенија за знаци и оркестарот секоја сезона.Ние знаеме дека има ништо доста се допаѓа чувството на велејќи : "јас се направи ова!" Ние сакаат да бидат дел од овој креативен заедница и се инспирирани да видите како ќе заврши и прикажување на нашите производи.Недовршениот Дрво Ко.поделба на Џеф Mc Williams Дизајни, Inc., целосна услуга дизајн ресурси компанија основана во 1996 година. JMD идентификувана потреба за персоналните décor и одговори со создавање на Недовршениот Дрво Ко.веб продавница во 2012 година. Денес, ние производство стотици monograms, икони, букви, бројки, зборови, и многу повеќе.Сите Недовршени Дрво Ко.производите се САД направен, кој иновативни дизајни, кои се обичај се намали од високо квалитетни материјали со прецизност во изработката.Ние се наоѓа десно надвор од Атланта, Џорџија.

Карактеристики на понудата

Слични понуди