.

.

Висока Темп Стакло Исполнет Најлон Вртливата Навој Матични Рициново Сет од 4 w/3 x 1.25 Браун Тркала и 12mm Произлегува - Вклучува 4 со Вкупно Заклучување на Сопирачките - 1

Висока Темп Стакло Исполнет Најлон Вртливата Навој Матични Рициново Сет од 4 w/3 x 1.25 Браун Тркала и 12mm Произлегува - Вклучува

DEN 475.68

Количина на стоки
Достапно

Овие Услуга Рициново Серија #20 Висока Температура Стакло Исполнет Најлон casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина.Тежина Капацитет : 300 кг Капацитет/Рициново.Сите casters функција 12mm дијаметар (1.75 TPI x 1-1/2") навој матични.Навој произлегува може да биде тешко да се измери.Услуга Рициново препорачува има постоечки теми проверува на тема мерач за да се утврди точната тема големина пред да нарачате.Не гледам големина ти треба?Нема проблем!Јавете ни се или порака ни со кликнување на синото Услуга Рициново Corporation хиперврска под купи или да го додадете во кошничката копчето и потоа кликнете на постави прашање копчето.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).На врвот за заклучување на сопирачката (TLB) места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Вкупниот брава, сопирачки (TTL) исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Листата е за сет од четири (4) Услугата Рициново Серија #20 вртливата casters, четири (4) вртливата 12mm навој матични casters со вкупно заклучување на сопирачки, 3" со дијаметар од 1-1/4" широк висока темп стакло исполнет најлон тркала.Поддржува вкупната тежина на 1.200 лица lbs (300lbs/по рициново).Кога се во потрага за сигурен и издржлив решение за вашата рициново потреби, сметаат Услуга Рициново Серија 20 навој матични висока темп стакло исполнет најлон тркала casters.Услугата Рициново Серија #20 е идеален за autoclaves, пекарски печки и боени објекти.На цинк позлатен заврши обезбедува трајност под било кој услов, и на висока темп стакло исполнет најлон тркала - потивко отколку да се спореди челични тркала - имаат висока отпорност на влијанието штета, обезбедување на заштита за подови во комерцијални и индустриски settings.Оваа рициново е идеален за употреба на високи температури поврзани со печење, вршење постојано во температурата на рејтингот на 475°F континуирана употреба до 550°F наизменична употреба.Не само што се тие кои се отпорни на вода, масло и маснотии, но бидејќи тие се неметални, овие тркала се искра доказ, имајќи можете безбедно да се движат напред.Услуга Рициново е ненадмината во квалитетот, сигурноста, и одличен услуги на клиентите.Сметајте на нас да се движат напред.

Карактеристики на понудата

Слични понуди