.

.

Neewer ЕП-5A AC Адаптер за Напојување и DC Спојка Атарот на Батеријата Полнење Заменете го MK-EL14 Батеријата Компатибилен со Nikon D5600 D3300 D3500 D5100 D5500 D3100 D3200 D3400 D5200 D5300 Df Камера

Neewer ЕП-5A AC Адаптер за Напојување и DC Спојка Атарот на Батеријата Полнење Заменете го MK-EL14 Батеријата Компатибилен со Nikon

DEN 791.76

Количина на стоки
Достапно

Компатибилност : Компатибилен со Nikon D5600 D3300 D3500 D5100 D5500 D3100 D3200 D3400 D5200 D5300 Df Coolpix P7000 P7100 P7200 P7700 P7800 Камери.Функција : Ова ЕП-5 A AC Адаптер може да понуди континуирано напојување на вашата камера од AC штекер, никогаш не треба да ја полните и заменете ги батериите кога сте преземање долго време студио за снимање,даунлоадирате и гледате видео записи, слики.Safe : Вграден-во целосно декодираната заштитна коло; Вграден во заштита на високо-моќ бустер overvoltage, прекуструјна и краток спој.УЛ PSE IC RCM CE FCC ГШ Ro HS одобрување и сертификација на производи.Влезен Напон : 110-120 Volts 50-60 Hz, Излезна Моќ : DC 9 V/3А 27 W.Пакување : 1 x ЕП-5 A атарот на батеријата + 1 x ЕП-5 A DC Спојка и AC Адаптер ЕП-5 A за да се поврзете на НАС AC жица + 1 x Кабелот за Напојување AC Кабелот за приклучок во штекер; ЗАБЕЛЕШКА : EP-5 A DC Спојка не може да се користи сам, треба да им овозможат на овој комплет е AC/DC адаптер, така што работи добро со камерата (Напомена : ве Молиме бидете сигурни дека поклопецот на батеријата е затворена пред да ја користите камерата).Answer : ___________________________ NOTE : EP-5 A DC Спојка не може да се користи сам, треба да им овозможат на овој комплет е AC/DC адаптер, така што работи добро со камерата.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме бидете сигурни дека поклопецот на батеријата е затворена пред да ја користите камерата.Опис : Ова ЕП-5 A Напојување за Полнење да се постигне Замена дизајнирана за да обезбеди непрекинато напојување за вашиот камерата, додека преземање на слики на твојот компјутер, за продолжена работа во студио, или додека гледате слики додека поврзан со вашиот ТВ или ВИДЕО. 100% Компатибилен со оригинални Nikon AC Адаптер за Полнење ЕП-5 A, УЛ CE и CCC уверение.Компатибилен Камера Модели : Nikon D5600 D3300 D3500 D5100 D5500 D3100 D3200 D3400 D5200 D5300 Df Coolpix P7000 P7100 P7200 P7700 P7800 Камери Ние ги користиме Најновите Паметни и Интелигентни техника за да се осигурите дека вашиот уред безбедно.Спецификации : Моќност : 27 W Текст : 110 V-120 V 50/60 Hz 1А Max Излез : наизменична СТРУЈА 9 V/3А Пакет Содржина : 1 x ЕП-5 A атарот на батеријата 1 x ЕП-5 A Спојка и AC Адаптер ЕП-5 A за да се поврзете на НАС AC жица 1 x AC Кабелот за напојување за да го приклучокот во штекерот.

Карактеристики на понудата

Слични понуди