.

.

Roboraty Кожа Печат Алатки 20Pcs Различни Форми,Рачно Резбани Втиснување Комплет за Седло Изработка на Печат Удирање,Црна

Roboraty Кожа Печат Алатки 20Pcs Различни Форми,Рачно Резбани Втиснување Комплет за Седло Изработка на Печат Удирање,Црна

DEN 776.40

Количина на стоки
Достапно

ИНТЕРЕСНО DIY КОМПЛЕТ АЛАТКИ : Оваа 20pcs DIY алатки во собата е многу погодна за кожа занает проекти, погоден за втиснување единствена форма на рачно изработени од кожа производство, како и јакни, чанти, капи, чевли, ремени, паричници, види wristbands, копче за синџири, овие процесот е толку интересно.ЛЕГИРАН ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ : писмо за поштенски марки се изработуваат од тешки-должност легиран челик, прекалени и зацврстен, обезбеди imprints биде на сила и јасно дури и за долго време користење,кој е многу едноставна и лесно да се engrave.ЕРГОНОМСКИ и ДИЗАЈН : Професионални кожа печатење алатки,Лесен за употреба, мазна на допир.Лесно да се DIY кожа занаети сакате.Посебно дизајниран ергономски облик зафат нуди удобно печат искуство.ПОГОДЕН ЗА ПОЧЕТНИЦИ И ПРОФЕСИИ : Трајни цврста метална конструкција го прави кожа алатка долго служат живот.Погоден за почетници и професионална занает човек.Идеални алатки за вашиот DIY leathercraft.ЗАДОВОЛСТВО УСЛУГА : Кожа занает алатки за кожа резба, правејќи различни модели во вашата кожа производ.Тоа е лесно и забавно да се печат дизајни во кожа со овие алатки.Ако не сте задоволни со производот или имаат транспорт проблеми, ве молиме да не контактирате на време!.DIY писмо удар алатки се одлични за кожа занаети проекти,погоден за влијаеше единствена форма на рачно изработени од кожа на одлуки , како што се јакна,чанти,капи ,чевли,ремен,паричници,види wristband,копче синџир и други занаети embellishments.Можете да бидете јасни и прецизни печат резултати со тоа со помалку време и напор .Со користење на Чекори : ве Молам користете влажни сунѓерот влажна и чиста кожа на започнете , изберете обликот што треба , поврзете го со тупаници се справи и да се стави на правилна позиција ,користете чекан да ја погоди на крајот од дршката една форма во време додека ја вашата омилена прилагодено лого е завршена.Марки за почетници и професионалци.Спецификација : Материјал : Алуминиум steel Color : Сребро,Black Package вклучуваат : 20 × печат удирање форма се справи.

Карактеристики на понудата

Material:
Alloy steel
Color:
Silver,Black
Package include:
20 × stamping punching shape handle :

Слични понуди