.

.

RATTMMOTOR 3018 Про 3 Оска GRBL Контрола DIY Мини CNC Рутер Машина за Полнење CNC Гравирање фреза Работна Површина 30x18x4.5cm за Сечење Дрво Пластика Акрилик ПВЦ PCB

RATTMMOTOR 3018 Про 3 Оска GRBL Контрола DIY Мини CNC Рутер Машина за Полнење CNC Гравирање фреза Работна Површина 30x18x4.5cm за

DEN 3936.00

Количина на стоки
Достапно

1 x 3018 PRO DIY МИНИ CNC Рутер Машина Kit1 x Моќ Supply10 x Совет 0.Ве молиме да ги споделите со нас, ако ти треба било каква помош. 【GRBL Одбор за Контрола/Софтвер】Оваа машина може да се контролира од страна на Grblcontrol/Свеќа софтвер по поврзување на одбор за контрола на coumpter преку USB порта.Додадете присутен признавање функција, можете да вметнете присутен модул и компјутер во исто време. 1 x англиски јазик Прирачник.Монтажа дупка со дијаметар : завртка M4 дупка; Монтажа дупка теренот : за 29mm. 1 сет Ален Клуч.Enhanced вретено се вози.Откажете се вози модул, интегрирање на увезени stepper мотор, и доаѓа со краток спој заштита, нема потреба да се грижите за модул штета.Тоа може да се во можност да гравирање во авионот со поместување X/Y/Zaxis.Поддршка PWM / TTL сигнал контрола, моќ 0-100% прилагодлива!Зголемување на копчето прекинувач (оваа опција е контрола на јачина на напојување, без големи струја поминува низ преминот, не грижете се за големината на прекинувач) Enhanced вретено се вози. 【Применливи Гравирање Материјал】CNC 3018 ПРО машина не само што може да гравирање на дрво/од пластика/акрилик/ пвц/пхб/карбонски влакна/густина одбор и така натаму, но, исто така, мек метал како бакар, алуминиум и слични материјали. 【Едноставна Монтажа/Употреба】Оваа мини cnc рутер машина за полнење е главно наменета за DIY резба ентузијасти/почетници, лесно се составуваат и opertated, доаѓа со хартија рачни и USB флеш диск на сите датотеки.Тоа може да го поддржи од 20. 1 x 3018 PRO DIY МИНИ CNC Рутер Машина за Полнење.Howerever, потешко материјалите не можат да бидат врежани како што се стакло, метал хард, жад, и др.

Карактеристики на понудата

Слични понуди