.

.

Фројд 1-13/32 (Кол.) Чове & Мушка Малку со 1/2 месо тело (Quadra-Cut) (38-312)

Фројд 1-13/32 (Кол.) Чове & Мушка Малку со 1/2 месо тело (Quadra-Cut) (38-312)

DEN 949.68

Количина на стоки
Достапно

извршување(function(A) { A.На 38-312 Залив и Круг Рутер Малку произведува неверојатно точни 1/8-инчен радиус намали за мазна, декоративни рабови.Можете да ги користите за да додадете декоративни допре до голем број на рабови, како што се плакети, рамки, millwork, кабинети, и повеќето парчиња мебел.е производител и продажби на супериорен карбид сечење алатки за машини за индустријата. 1-13/32" Вкупно Кол (D), 5/8" Карбид Висина (h), 1/2" месо тело, 2-9/16" Севкупната Должина (H), 5/8" Имајќи Кол (Б), 1/8" Голем Радиус (R1), 7/32" Мала Висина (м).Оваа патентирана technolgy е комбинација на две upshear сечење на рабови со две downshear сечење на рабови.скролувајте(0, податоци.За повеќе информации, посетете ја www.На upshear секачи се отстрани најголемиот дел од отпадот, додека downshears ја донесе конечната cut која се отстранува било што резултира солза од или fuzz.Оваа иновативна машина дизајн работи со користење на две од секачи за нагорна сечење акција, додека другите две секачи истовремено намалување надолу.Додадете впечатлив дизајн на кабинети, мебел, плочки, и millwork со овие украсни ивица битови.Намалувања сите состав материјали, plywoods, hardwoods, и softwoods.проширувач.Она што е во Box38-312 Залив и Круг Рутер Малку со 1/2-Инчен месо тело.Quadra-Намалување на Дизајнот за Постојано се Чисти Finish The ексклузивни Quadra-Намалување на дизајн користи четири секачи за беспрекорна заврши.Примена : Декоративни пробиваат за кабинети, калапи и мебел.By производство на нивните сопствени карбид, Фројд има уникатна способност да формулира секоја алатка за секоја специфична примена; притоа, максимизирање на сечење живот и извршување на алатка.Дизајниран за сериозни woodworker, на Фројд 38-312 Залив и Круг Рутер Малку со 1/2-Инчен месо тело карактеристики не-стап Perma-SHIELD слој и Фројд е патентиран Quadra-Намалување на дизајн за беспрекорна заврши дека не бара rework.2 + 2 сечење технологија обезбедува најдобрите заврши во crossgrain апликации.Покрај тоа, Фројд штитови нивните делови од топлина, рѓа, корозија и носат со премачкување на сите нивни Quadra-Намалување на Рутер Битови со своите ексклузивни не-стап, црвена Perma-SHIELD слој.За Фројд : Историја на Иновативни Manufacturing An индустриски лидер за повеќе од 50 години, Фројд Америка, Inc.Употреба на рачни и пинг-монтирани рутери.Карактеристики Фројд е Тико Висока Густина карбид со Титаниум за долг живот и Не-Стап Perma-Shield слој да се спротивстави на топлина и намалување на теренот start-up отпорна на хемиски напад.На 38-312 Залив и Круг Рутер Малку мерки 2-9/16 инчи долго и има 1/2-инчен месо тело и 1/8-инчен сечење радиус. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.$проширувач[0].Се создаде Декоративни Пробиваат за Специфичен Look Use на 38-312 Залив и Круг Рутер Малку со било рачни или маса-монтирани преносни рутер дека прифаќа 1/2-инчен месо тело за точна, декоративни допир на сите на вашиот дрвен мебел, лиење, millwork, и cabinetry парчиња.Резултатот е неверојатно мазни заврши дека не бара rework.com или да контактирате со услуга на телефон : 800-472-7307.На 38-312 Залив и Круг Рутер Малку постојано произведува професионален изглед на резултатите, и тоа е разноврсна премногу.

Карактеристики на понудата

Слични понуди