.

.

Hornady Vernier Микрометар - Претовар Опрема за Мерење Дијаметри & Должина До 1 Инч Опсег & 0.0001 Инчен Точност-Претовар Микрометар со Ratchet Запре, Вретено Lock & Чување

Hornady Vernier Микрометар - Претовар Опрема за Мерење Дијаметри & Должина До 1 Инч Опсег & 0.0001 Инчен Точност-Претовар Микрометар

DEN 1343.76

Количина на стоки
Достапно

Земете Прецизни Мерења - има прецизност снимање опрема алатки како Hornady Стандард Микрометар 050072 е идеален за прецизно мерење на дијаметар и должина на екипа куршуми во рамките на точноста на 0.0001 инч.Единството на Случаи – тоа е многу важно да имаат конзистентност во вашиот случаи, па вашиот куршум може да биде центриран како вашиот ангажирање пушка за повеќе прецизност.Овој сестран инструмент кој прецизно мерки минута растојанија за прецизно читања на куршуми или објекти до 1 инч во големина.Производ Спецификации - микрометар мерење алатка со сите метално тело со печени-глеѓ заврши на C-рамка за издржливост.Ratchet запре на напрсток обезбедува целосна примена на притисок.Вретено заклучување држи напрсток од вртење кога отстранување кертриџ случај од микрометар.Одлична Алатка за Reloaders - чувајте го ова Hornady Микрометар корисна алатка за кога ќе треба да се измери вистинската дијаметар на вашиот месинг или други материјали брзо.На погодно за чување е совршен за чување на единица кога не е во употреба или за патување.Hornady Претовар Материјали - Hornady нуди разновидност на мерење алатки потребни за да се влезе во претовар зона и постигнување на подобри точноста, сигурен резултати, и да се забавувате.Има сет на квалитетот алатки на вашиот муниција претовар клупата е од клучно значење за точна стрелач.

Карактеристики на понудата

Слични понуди