.

.

Sunluway Отворена Структура Преносни Пропан Гради Двојно Режач, Висок Капацитет Преносни Пропан Гради за Нож и Алатка за Правење Опрема

Sunluway Отворена Структура Преносни Пропан Гради Двојно Режач, Висок Капацитет Преносни Пропан Гради за Нож и Алатка за Правење

DEN 1392.00

Количина на стоки
Достапно

Широка Примена : Висок Квалитет на фалсификување Печка Одговара за правење ножеви, мечеви, маша, алатки или horseshoes и менување на метални делови и слично, за греење и виткање на метали : злато, sterling silver, чист бакар и алуминиум итн., без разлика Дали сте почетник или искусен занатски, Ова фалсификување печка одговараат можат да ги задоволат вашите потреби.Моќен термички перформанси : Пропан фалсификување печка може да се загрева до највисоката температура која може да достигне 1425 ℃/ 2600°F, да Обезбеди супериорна топлина одраз овозможувајќи повисоки температури и се спротивстави на Високо-брзината отпуштање, Нека подобро да уживате во забавата на фалсификување!.Работат Ефикасно : ние ги користиме пропан како гориво, кој има апсолутна предност во двете греење, ефикасност и највисока температура која може да се достигне , во СПОРЕДБА со слични фалсификување furnaces на пазарот, услугата животот е значително зголемен.Пакет Содржина : Совршен фалсификување комплет доаѓа со пратката се Пропан Печка /Dual режач / Прилагодливи 20 PSI Пропан Регулатор / QCC1-Тип 1 конекција и 3/8" женски одблесокот фитинг / Оган Тула.Донесе безбедноста и удобноста на вашиот употреба. 100% Задоволство Гаранција : Ако не сте 100% задоволни со нашата , ве молиме слободно контактирајте со нас, едноставно да го вратите за целосна наплата во 30 дена.Премиум Поддршка И 12 Месеци Гаранција.Првин да ја инсталирате на доза вентил ракав, поврзете го 20 PSIG регулатор на пропан резервоарот, спреј некои сапуница вода за да проверите дали доза вентил е протекување.Вметнете две горилници во доза вентил и да ја зајакнат завртки со клуч.Вметнете Режач во гради повторно, притиснете на цевка надолу, одржување на рамна цевка со врвот, и, конечно, да ги заостри сите завртки.Место гради во отворен простор и место на Firebrick во внатрешноста на печката.Отворете го внесот на вентил за да се префрлите и да се сврти на регулаторот малку, тогаш таа светлина, а потоа користете го регулаторот за да ја прилагодите јачината на огнот.Сите треба да уживаат и да ги исполни вашите metalsmith проекти.Оди Земи Си Метал Акции И да Почне Фалсификување,се забавуваат и бидете креативни!Knifes, farries, мечеви, и многу повеќе!Оди направите нешто кул уживаат во искуството на обликување топла челик !.

Карактеристики на понудата

Слични понуди