.

.

Forney 70822 Маркер, Боја, Жолта

Forney 70822 Маркер, Боја, Жолта

DEN 197.04

Количина на стоки
Достапно

Производот е YEL Боја Маркер.Лесно и едноставно се користи за полнење.Производот е произведен во Кина.Масло базирани боја маркери за трајно одбележување на повеќето површини.Интензивен, високо видливи, брзо сушење бои, кои ги вклучува 10 cc е на боја.Водата и временските отпорни за внатре и надвор од употреба.Прецизност вентил ја регулира боја проток.За употреба на метал, пластика, гума, дрво, керамика, стакло, текстил, цемент и повеќе.Кликнете на (ОД FORNEY) име погоре во сина под насловот за да видите нашиот целосен каталог на Заварувачи, Абразиви, Синџир/Челичното Јаже, Алатки и многу повеќе!.Масло базирани боја маркери за трајно одбележување на повеќето површини.Интензивен, високо видливи, брзо сушење бои, кои ги вклучува 10 cc е на боја.Водата и временските отпорни за внатре и надвор од употреба.Прецизност вентил ја регулира боја проток.За употреба на метал, пластика, гума, дрво, керамика, стакло, текстил, цемент и повеќе.Нормално да се тешки лемење.Температурата спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°C. Лесно да се користи.Брзо загревање.Лесен пиштол за железо.Издржлива пластика за носење.На Forney 70822 жолта боја маркери се на база на масло боја маркери за трајно одбележување на повеќето површини.Интензивен, високо видливи, брзо сушење бои се водата и временските отпорни.Прецизност вентил ја регулира боја проток.За употреба на метал, пластика, гума, дрво, керамика, стакло, текстил, цемент и повеќе.Со капа на место, се тресат енергично.Depress совет да почне да ги наслика проток.Заменете капа, продавницата на страна.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.Беа посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби. 10 cc е на боја.Барања за гаранција мора да се изврши во рок од 90 дена од датумот на купување.Доказ за купување потребно.Оваа гаранција не покрива било кој производ кој е предмет на злоупотреба, занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°CEasy да use Fast heating Lightweight пиштол iron Durable пластика за носење.Тоа е речиси 90 години од Forney Индустрии е формирана со James D. Forney започна со продажба на својот изум на "Forney Инстант Топлина Лемење Железо" од врата-до-врата низ срцето.Со оригиналност и решителност, JD напредни својот бизнис.Тоа не презема долго за земјоделците и ranchers да сфатат колку е корисно неговите пронајдоци беа.На крајот на Руралните Електрични Асоцијација добиената дозвола за трговци да се искачи нови столбови за да се поврземе заварувачи за демонстрации.Со зголемената изложеност на JD производи, својот бизнис почна да се прошири.Наскоро тој ќе се прошири производ различни со полначи информации за батеријата, заварување материјали и more.By 1943, Forney Индустрии имал повеќе од 1,400 производи од 150 надворешни добавувачи.Денес, Forney нуди илјадници металугрија производи во четири категории : заварување, абразиви, лична заштитна опрема и продавница tools.JD Forney е внук, Стив Андерсон, сега е Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Forney Индустрии, и е посветен на своите клиенти успех; наследство на неговиот дедо почна сите оние години.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.Има многу промени во 87 години, но на основа на Forney Индустрии и понатаму останува иста.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија.

Карактеристики на понудата

Слични понуди