.

.

Дебеломер Мерење Алатка, Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик со Шрафцигер за Индустријата за Обработка

Дебеломер Мерење Алатка, Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик со Шрафцигер за Индустријата за Обработка

DEN 1862.40

Количина на стоки
Достапно

Ги исполнуваат националниот стандард на индустриски производ стандард, поседуваат стабилна структура.Мерење мерач се направени од добри квалитетни нерѓосувачки челик материјал, кој не е лесно да ' рѓа.Производот е широко се користат при мерењето на различни видови на обработка, се корисни и практични.Производот може да се измери внатрешен дијаметар, агол и должина, опсег е 0‑70mm, кој е лесен за употреба.Усвојување на добар квалитет на чипови, кои се направени по ред мелење обработка, донесе прецизно мерење на ефектот.Функција : 1. Усвојување на добар квалитет на чипови, кои се направени по ред мелење обработка, донесе точни мерење effect2. Производот е широко се користат при мерењето на различни видови на обработка, корисни и practical3. Ги исполнуваат националниот стандард на индустриски производ стандард, поседуваат стабилна structure4. Мерење мерач се направени од добри квалитетни нерѓосувачки челик материјал, кој не е лесно да rust5. Производот може да се измери внатрешен дијаметар, агол и должина, опсег е 0‑70mm, што е погодно да се use Specification : Предмет Тип : Електронски Дигитални Vernier Caliper Resolution : 0.01 mm Power Понудата : 1 x сребрена оксид батеријата SR44, 1.55 v (батеријата не се вклучуваат)Спецификација : Прибл. 0 ~ 70mm / 0 ~ 2.8 in Material : Нерѓосувачки steel Measuring Брзина : ≤1.5 м/s Working Температура : 0~+40℃Релативната Влажност :

Карактеристики на понудата

Item Type:
Electronic Digital Vernier Caliper
Resolution:
0.01mm
Power Supply:
1 x silver oxide battery SR44, 1.55v (battery not include)
Specification:
Approx. 0 ~ 70mm / 0 ~ 2.8in
Material:
Stainless steel
Measuring Speed:
≤1.5m/s
Working Temperature:
0~+40℃
Relative Humidity:
Storage Temperature:
-10℃~+60℃
Package List:
1 x Caliper :
1 x Screwdriver :
1 x Storage Box :
1 x User Manual :

Слични понуди