.

.

TIFFEN 72WIDUVP 72MM Широк Агол УВ Заштитник Стакло Филтер

TIFFEN 72WIDUVP 72MM Широк Агол УВ Заштитник Стакло Филтер

DEN 527.76

Количина на стоки
Достапно

Најпопуларните заштита филтер.Обезбедува основни намалување на УВ светлина.Тенок дизајн намалува viginetting кога се користи со широк агол леќи.За користење со широк агол леќи.Филтер ги вклучува нема насловната тема.Најпопуларните заштита филтер.Обезбедува основни намалување на УВ светлина.Тенок дизајн намалува viginetting кога се користи со широк агол леќи.За користење со широк агол леќи кои одредите 72 MM тема големина.Филтер ги вклучува нема насловната тема.Tiffen УВ Заштита филтер Филм, како и видео, често се покажува поголема осетливост кон она што е за нас невидливо, ултравиолетова светлина.Тоа е најчесто на отворено, особено на високи надморски височини, каде на УВ-апсорбирање атмосфера е потенка; и во текот на долги растојанија, како што се морските сцени.Тоа може да се појави како сина боја екипа со боја филм, или тоа може да предизвика ниско-контраст магла дека намалува детали, особено кога гледате далечни објекти, во било која боја или црно-бело.Ув филтри апсорбира УВ светлина, генерално, без да влијаат на светлина во видливиот регион.Користење на Tiffen УВ-Заштитник на вашиот Дигитален HD dslr фото Додека УВ Заштита филтер служеше нејзината цел во филмот ера за многу години уште ќе продолжи да биде еден од најпопуларните избори во додатоци денес.Дигитални апарати имаат блокови, авто корекција и дигитални филтри кои се борат против сина боја екипа затоа што на УВ Заштита филтер едноставно заштитник за вашиот објектив за борба против нечистотија, отпечатоци & таа кобна удар или пад.Тенкиот дизајн им овозможува на филтерот за да се користи за широк агол леќи со минимум viginetting.Овој филтер може да се чуваат на вашата камера на сите времиња.Кои се Tiffen?Tiffen е водечки производител и снабдувач на фотографски филтри и леќа додатоци за потрошувачот/професионални слики и движење слика и да се емитува на телевизијата индустрии за 75 години.Компанијата има богата историја на иновативен дизајн на производи, супериорен оптички конзистентност и сигурен квалитет.Tiffen е прогласена за својот производ и инженеринг извонредност заработуваат Технички Достигнувања Награда и Научни и Инженерски Награда од Академијата на Движење Слика Уметности & Науки, како и Еми Награда од Академијата на Телевизиски Уметности и Науки.Карактеристики • Низок профил, црн прстен • Основни УВ Заштита • го Штити вашиот објектив против прашина.

Карактеристики на понудата

Слични понуди