.

.

ДНК Motoring ХЛ-О-F15092-6P-CH-СУМ Хром Килибар Фарови Замена За 92-96 Bronco F150 F250 F350

ДНК Motoring ХЛ-О-F15092-6P-CH-СУМ Хром Килибар Фарови Замена За 92-96 Bronco F150 F250 F350

DEN 2399.76

Количина на стоки
Достапно

[*Fitment] - Компатибилен Со 92-96 F-150 / С-250 / С-350 / 92-96 Bronco. [*Сијалица Модел] - 9007 Висок / Низок Зрак (Светилки Не Се Вклучени). [Пакет се Вклучени] - Сет на Фарови, Браник Светла и Агол Светла (за Возачот и Совозачот Страна); Одлично за Покажуваат Користете или за да го Замени Стариот и Носи Фарови. [Plug-n-Игра Операција] Директни Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица; Не Бара Измена или Дупчење. [Забелешка] - ве Молиме Проверете Дел Пронаоѓач на Врвот на Страницата (Професионални Installer-от е Препорачливо Без Настава се Вклучени).На светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, од страна на поттикна голем диспаритет помеѓу дневно и ноќно сообраќај фатални случаи.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило, тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите фарови надградба на лицето на вашето возило, со јасен стил и екстремни опсег.

Карактеристики на понудата

Слични понуди