Negocjacje fotografa z klientem – zarabianie na fotografii

Negocjacje fotografa z klientem to kluczowa wiedza, którą warto poznać by zarabiać więcej. Poznaj tajniki jak prowadzić negocjacje z klientem, gdy prowadzisz biznes fotograficzny. Już dość wiekowe webinarium ale, wciąż pokazuje jak wygląda biznes fotograficzny od poszewki. Jeśli chcesz zostać freelancerem i zastanawiasz się jak właściwie zacząć zarabiać na fotografii? Ile jest a ile powinien kosztować Twój dzień pracy i jak zdobywać dużych klientów.

Negocjacje fotografa z klientem

Tylko praktyczna wiedza i doświadczenie w branży fotograficznej. Od fotografa dla fotografa informacje kluczowe na początku przygody z własnym biznesem foto.

Najtrudniej jest zacząć, zbudować swoje portfolio oraz uzyskać klientów. Nie wiele osób pisze prawdę. Pozyskanie klientów jest najtrudniejszym zadaniem w prowadzeniu własnego biznesu.

Jeśli nie posiadasz własnej bazy klientów i nie masz podstaw promocji oraz sprzedaży, może szybko się okazać, że Twój biznes upadnie bo nie będzie na siebie zarabiać.

Chcesz poznać więcej informacji jak zarabiać na fotografii? Zobacz również webinarium Jak zarabiać na fotografii – prowadzi Glenn McKimmin

Produkty fotograficzne dla klienta

Oferujesz fotografię jako główny produkt? Dobrym pomysłem jest rozbudowanie swojej oferty również o produkty towarzyszące. W ten sposób sprzedajemy nie tylko samą usługę sesji i przygotowania zdjęć. Do naszej oferty trafia pełen pakiet produktów pozwalających na rozszerzenie usługi.

Zaproponuj klientowi odbitki fotograficzne jako dodatek do plików cyfrowych. Popularne produkty to również fotoobrazy na płótnie i fotoboardy na piance- idealne do upiększania ścian w mieszkaniu lub biurze.

Dla bardziej artystycznych zastosowań wybierz fotoplakaty w formie pięknych wydruków wielkoformatowych. Czy wiesz, że fotografia wydrukowana w dużym formacie ma zupełnie inny charakter niż, widok na monitorze?

Prowadząc negocjacje z klientem, możesz w prosty sposób zaproponować produkty dodatkowe do Twojej oferty. W ten sposób, możesz zwiększyć swój zysk sprzedając fotografię również w formie fizycznej.