More than Full Frame, czyli nowa akcja promocyjna Fujifilm

„Coś więcej, niż pełna klatka” takim hasłem Fujifilm reklamuje swoje aparaty średnioformatowe. Fujifilm w swojej serii X oferuje piękne aparaty z cropem matrycy. A jak to się ma do średniego formatu? Oczywiście średnioformatowy crop to nawet 102mpx w cenie pełnej klatki.

Średni format w cenie pełnej klatki

Dobrym przykładem jest model Fujifilm GFX100S, który posiada 102mpx przy jednocześnie cenie zbliżonej do najnowszego modelu Sony z pełną klatką. Co otrzymujemy? Idealną jakość… ogromną liczbę pikseli i cudne detale.

Fujifilm nie ma zamiaru konkurować w walce o króla pełnej klatki. Woli zaoferować sprzęt o większej matrycy i lepszej jakości zdjęcia w zupełnie nowym systemie średnioformatowym, dla „masy”. No cena 27tyś zł za samo body, to nie jest do końca tani sprzęt, ale tańszy od najnowszego Sony Alfa 1.

W ramach hasła More than Full Frame powstała seria filmów reklamujących nową jakość fotografii cyfrowej od Fujifilm. Więcej filmów na kanale YouTube.

Teraz pozostaje nam poczekać do pokazania się nowego aparatu i rozwoju nowego standardu dla wymagających fotografów. Czy system się przyjmie? Myślimy, że w tej cenie będzie hitem sprzedażowym! Ale czas pokaże, jak rynek i fotografowie ocenią nowinkę w fotografii cyfrowej.

A w ZEENPIX średni format czy to analogowy czy cyfrowy nie jest dla nas straszny. Zapraszamy do wywoływania swoich zdjęć czy to w formie odbitek czy fotoobrazów. A zdjęcia z nowego średniego, również pięknie zaprezentują się na klasycznych odbitkach jak i wydrukach.