Jak zarabiać na fotografii w dobie pandemii?

Jak zarabiać na fotografii gdy pandemia krzyżuje nam nasze plany pracy fotografa? Pandemia odbiła się dużym echem na biznesach fotograficznych. Coraz mniej pracy, odwołane lub przeniesione na nie wiadomo kiedy sesje. Ale Pandemia to również szansa na nowe źródła przychodu z fotografii.

Ciężki czas dla fotografa

Z jednej strony mamy bardzo ciężki czas w branży fotograficznej. Sesje odwołane, warsztaty odwołane, nie wpadają nowe zlecenia. Z drugiej strony, to czas by pomyśleć gdzie można się wybić i jak zmienić swój biznes.

Oczywiście, nie jest to proste, by z dnia na dzień wszystko rzucić i zacząć budować swoje usługi od zera. Jednak jest to czas, który daje wielką szansę dla wszystkich. Nagle doświadczenie i portfolio nie jest już wyznacznikiem sukcesu, wygrają tylko najsprytniejsi.

Zarabianie na bankach zdjęć

Zarabianie na bankach zdjęć nie należy do prostych zajęć. Ale ci najbardziej wytrwali z najlepszymi i ciekawymi pracami mają szansę na niezły zarobek. Na bankach zdjęć da się zarobić i to sporo.

Pandemia to wybuch branży ecommerce, która rozrasta się w ogromnym tempie. Jednocześnie nowe sklepy i biznesy on-line, chętnie sięgają po stockowe zdjęcia najwyższej jakości. Jeśli możemy zaoferować dużą liczbę dobrych zdjęć z różnej tematyki, to mamy również szansę na duże zarobki.

Najlepsi posiadają w swoim portfolio kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. Budują swój biznes na dostarczaniu „popularnych” tematycznie zdjęć z pogranicza biznesu i konkretnych branż. Dzięki dużej skale działalności, mogą sprzedawać ciągle. Najwięksi zatrudniają dodatkowych fotografów, tylko by utrzymać przypływ nowych prac oraz zwiększać zyski.

Sprzedaż presetów Lightroom & Photoshop

Sprzedaż presetów do programów Lightroom i Photoshop to coraz bardziej dochodowe zajęcie. Jeśli nasz warsztat jest na tyle dobry, że potrafimy utworzyć dobrej jakości presety do obróbki zdjęć to i klientów na ten produkt nam nie zabraknie.

Ten produkt z powodzeniem możemy sprzedawać w Polsce, ale również na całym świecie. Jako „wirtualny” produkt, jest on prosty w dostarczeniu do klienta. Możemy presety sprzedawać za pomocą naszej strony internetowej lub za pomocą platform aukcyjnych.

Sprzedaż fotoplakatów i fotoobrazów

Gdy posiadamy liczne archiwa fotografii, warto zająć się ich sprzedażą. Nie tylko w formie wydruków artystycznych ale przede wszystkim w formie gotowych produktów do Wall Decor.

Nasze zdjęcia oferujemy w formie fotoobrazu lub fotoplakatu. Gotowe do powieszenia lub do oprawy własnej. Piękne fotografie krajobrazu czy przyrody upiększą każde mieszkanie. Warto stworzyć biznes dookoła sprzedaży fotografii dostępnej dla każdego nie tylko kolekcjonerów.

Nie wiesz jak sprzedawać swoje prace? Zapraszamy do kontaktu z ZEENPIX™. Pomożemy, podpowiemy, przygotujemy wspólnie piękne fotoprodukty dla Twoich klientów.

Sesje zdjęciowe pod social media

Szczególnie Instagram potrzebuje nowych zdjęć. Nowe marki to rozumieją i poszukują ciekawych fotografii swoich produktów. Na nasz rynek wchodzą nowe sklepy i nowe produkty. Potrzebują one profesjonalnych zdjęć w celach nie tylko sprzedażowych ale promocyjnych. Sesje takie mogą być przygotowane zarówno w studio jak i plenerze.

Produkty do fotografii dostarczane są kurierem bez potrzeby angażowania pracowników. Nowe fotografie przygotowane pod media społecznościowe są zawsze w cenie. Szczególnie w 2021 roku, gdy internet stał się nową największą „Galerią Handlową”.

Współpraca z influencerami

Obok sprzedaży zdjęć na media społecznościowe, jednocześnie warto zaoferować nasze usługi influencerom. Często blogerzy czy youtuberzy mogą być zainteresowani pozyskaniem fotografii reklamowych produktów, które reklamują u siebie.

Nie wszyscy influencerzy posiadają wiedzę jak przygotować naprawdę profesjonalne zdjęcia. Często korzystają takie osoby z pomocy osób zewnętrznych.

Sprzedaż ebooków o fotografii

Czas pandemii i „zamknięcia w domu” to czas, gdy szukamy nowych wyzwań i szkoleń. Świetnym pomysłem będzie sprzedaż książek elektronicznych o fotografii. Masz wiedzę i pomysł? Napisz i sprzedawaj swoje ebooki.

Wiele osób decyduje się na naukę z książek. Ebooki są tu proste w dostępie, działają na urządzeniach mobilnych i aktualnie są jednym z bardziej poszukiwanych formatów książek o fotografii.

Zarabianie na wykładach on-line

Szkolenia i wykłady prowadzone w formie e-learnignu on-line. To aktualnie bardzo popularny sposób na zarabianie. Możemy nasze warsztaty przygotować w formie płatnego dostępu do materiałów dostępnych on-line.

Warsztaty przygotowujemy w formie materiałów filmowych, pisanych, graficznych. Można uczyć nie tylko obsługi Photoshop’a czy Lightroom’a ale również samej fotografii. Całą sprzedaż prowadzimy w internecie bez kontaktu osobistego.

Uruchomienie warsztatów warto prowadzić za pomocą np. dedykowanego oprogramowania LMS lub na platformach szkoleniowych. Ten drugi sposób, ułatwia dostęp do klientów, jednak wiąże się często z bardzo wysokimi opłatami (nawet 60% zysku ze szkoleń).

Prowadzenie kanału na YouTube

Może warto zacząć prowadzić własny kanał na platformie YouTube, gdzie będziecie opowiadali o tym jak robić zdjęcia? Potrzebujecie wolnego czasu, kamery i mikrofonu.

Zarabianie na YT jest dość popularnym i sprawdzonym sposobem na zarobek. Obok samego prowadzenia kanału, możemy przy okazji sprzedawać nasze wydruki, szkolenia, presety a nawet zarabiać na linkach sponsorowanych w marketingu afiliacyjnym.

Patrząc na wyniki finansowe niektórych znanych youtuberów, jest to bardzo przyszłościowy sposób na bardzo dobry zarobek a jednocześnie idealny sposób na przedstawienie siebie jako eksperta.