Jak zarabiać na fotografii: sprzedaż wydruków wielkoformatowych

Odrobina informacji o sprzedaży naszych prac w formie wydruków wielkoformatowych. Czyli jak zarobić więcej na naszej fotografii. Praktycznie dla każdego rodzaju działalności foto.

Wydruk ma siłę – sprzedaż fotografii

Jeśli pracujesz dla klientów to wydruk jest jednym z ciekawszych elementów zwiększających twoje zarobki. Uwierz nam, klienci kochają posiadać swoje zdjęcia w dużych formatach oprawione w ramy. Takie zdjęcia nie tylko mogą upiększyć ich dom lub firmę, ale przede wszystkim posiadają namacalną wartość.

Sprzedając fotografie „cyfrowe” w formie usługi, często potrzebujemy elementu, który pomoże zrozumieć wartość naszej pracy. Dużo prościej jest dodać do usługi, np. fotoodbitki lub wydruki wielkoformatowe jako element sesji.

W takim przypadku oferujemy klientowi usługę wykonania sesji, obróbkę zdjęć ale również fizyczne produkty do potrzymania. Tego typu działanie zwiększa konkurencyjność naszej oferty ale również może być wyróżnikiem. Bo jeśli klient ma dwóch fotografów z podobnym stylem i podobną obsługą prawdopodobnie wybierze tego, który zaproponuje mu coś ekstra (chodź usługa/produkt oczywiście jest wliczona w cenę).

Sprzedaż wydruków wielkoformatowych

Jeśli jesteś fotografem np. krajobrazowym, dobrym pomysłem może być sprzedaż twoich prac w formie fotoplakatu / wydruków oprawionych. Tego typu produkt, możesz wystawić w szybki sposób np. na Allegro.

Im więcej aukcji wystawisz tym większa szansa, iż twoja praca znajdzie odbiorcę. Fotografia i plakaty to naprawdę świetny wall-dekor do każdego rodzaju wnętrz.

Sprzedaż fotografii w formie wydruków wielkoformatowych to również okazja na sprzedaż prac w dużo wyższych kwotach. Często prace znanych fotografów są sprzedawane w cenach 1000 euro i więcej za jeden wydruk. Gdzie sam koszt wydruku i oprawy to 300-500zł.

Jak sprzedawać wydruki wielkoformatowe

Kilka mini podpowiedzi, jak przygotować naszą ofertę by zwiększyć jej atrakcyjność poprzez sprzedaż fotoplakatów z naszymi pracami:

  • przygotuj ofertę na fotoplakaty w cenie 250-350zł
  • przygotuj ofertę na wydruki artystyczne w cenie od 1000zł za zdjęcie
  • umieść swoje wydruki w serwisach aukcyjnych jak allegro czy etsy
  • promuj swoje prace na stronie internetowej i w social mediach
  • dołącz produkty fizyczne jako element twojej oferty / sesji

Produkt fizyczny dla fotografa

Nasze fotografie zapisujemy w formie pliku graficznego. Nasz klient dostaje pliki do ściągnięcia lub na nagranej płycie DVD czy pendrivie. Fajnie jest również zaproponować zakup pięknych odbitek lub foto plakatów.

Cyfrowa rewolucja nie oznacza spadek popularności formy papierowej. Zdjęcie na papierze zawsze jest kojarzone z czymś ekskluzywnym. A ekskluzywność jest dobra, dla naszego biznesu fotograficznego. Pozwala zarabiać więcej i pozyskiwać lepszych klientów.

Sesja fotograficzna, która trwa 3h a my zarabiamy 100zł, nie może być uznana za dochodową. Dużo lepiej brzmi oferta 150-200zł za rozpoczętą godzinę pracy, prawda? Oferuj najlepsze możliwie zdjęcia i zwiększaj swoją ofertę produktową.