Jak zarabiać na fotografii – Glenn McKimmin

Glenn McKimmin dzieli się swoimi doświadczeniami dookoła sprzedaży zdjęć i pokazuje jak zarabiać na fotografii. Od procesu twórczego, przez planowanie, aż po samą sprzedaż.

To nie tylko ciekawy materiał dookoła biznesu w fotografii ale przede wszystkim „osobiste” zapiski, całego procesu dookoła zarabiania na fotografii.

Zarabianie na fotografii

Jeśli chcemy zarabiać na fotografii warto uczyć się od najlepszych. Dobrym pomysłem dla wszystkich chcących zarabiać się na fotografii krajobrazu oraz podróżniczej, zobaczyć jak to robi Glenn McKimmin.

Jego prace uzyskały wielu fanów. Jest on rozpoznawalnym fotografem na świecie i działa dookoła fotografii artystycznej. Jego doświadczenie zawodowe jest świetnym pokazem, tego jak może działać dobrze działający biznes foto.

Studio fotograficzne i zarabianie na fotografii to bardzo ciekawy, ale również wymagający biznes. W materiale video został pokazany cały proces od początku. Oczywiście, zaczynając przygodę z fotografią zawodową, nie mamy pewno dostępu do tak dużego zaplecza.

Jednocześnie materiał pokazuje, jak wygląda praca profesjonalnego fotografa. Glenn McKimmin jest znanym i ceniony fotografem krajobrazu. Jest również ambasadorem marki Fujifilm i ich nowego systemu GFX. O systemie średnioformatowym Fujifilm już pisaliśmy.

Nie jest tu istotne czy robisz zdjęcia średnim formatem, pełną klatką czy innym systemem. Istotny jest sam efekt końcowy, w którym zakochają się Twoi potencjalni klienci. Glenn zaczął pracę jako samouk a potem również asystent fotografa. Takie doświadczenie pomogło mu w zarabianiu na fotografii.

Czasem jest ciężko zdecydować się, czy fotografia to dla nas możliwość zarabiania. Wymaga to na pewno wielkiego samozaparcia. Czy Ty zarobisz na fotografii? Tego nie wiemy, ale na pewno takie materiały pomogą w zrozumieniu, jak powstają wydruki sprzedawane w cenach nawet 3200$ za jeden wydruk.

Myślisz o rozpoczęciu sprzedaży fotografii krajobrazowej? Warto zacząć od sprzedaży fotografii w formie plakatów oraz fotoobrazów. Fotoplakaty idealnie sprawadzą się w pięknej oprawie, za to fotoobrazy możemy prezentować bez oprawy. Wybór należy do Ciebie!

Jak wiemy rzeczywistość w dobie Pandemii się zmieniła, i dziś zarabianie na fotografii nie jest już tak łatwe. Ten temat również poruszaliśmy i utworzyliśmy specjalnie dla Was ciekawy artykuł.

Więcej prac artysty Znajdziesz na oficjalnej stronie: https://glennmckimmin.com/

Fotografia: źródło Fujifilm