Fotolaboratorium dla profesjonalnych fotografów

Fotolaboratorium – kiedy warto korzystać i jego prawie kluczowa rola w biznesie fotograficznym. Zarabianie na fotografii to bardzo ciekawe zajęcie. Wielu z nas w pewnym momencie naszego życia zawodowego przechodzi na swoje by pracować jako fotograf. By zwiększyć swój zysk warto pomyśleć o nowych produktach.

Dobrym wyborem będą zdjęcia przelane na papier lub płótno. Oto najpopularniejsze produkty dla profesjonalnych fotografów.

Duża konkurencja, dużo wyzwań oraz walka o każdego klienta. Tak można podsumować początki działania w branży fotograficznej. Ale dziś same fotografie w formie cyfrowej nie są wyznacznikiem sukcesu. Klient oczekuje czegoś więcej i jest gotów zapłacić za produkty premium.

Chcesz pokazać swoje fotografie? Zapraszamy do naszej grupy fotograficznej ZEENPIX™.

Chcąc poszerzyć naszą ofertę musimy przeanalizować czy opłaca się nam inwestować w dodatkowy sprzęt oraz pracowników, a może warto skorzystać z usług laboratorium foto?

Fotolaboratorium ZEENPIX™- fotoobraz dla naszych klientów
Fotoobraz sprzedamy z okazji fotografii ślubnej, dziecięcej, rodzinnej a nawet portretowej. Fotoobrazy ZEENPIX™

Fotolaboratorium dla fotografa zawodowego

Ciekawym wyborem będzie nawiązanie współpracy z fotolaboratorium, które może zaoferować nam (naszym klientom) dodatkowe produkty fotograficzne. Nam pozostaje robienie coraz lepszych zdjęć oraz poszerzenie naszej oferty o odbitki fotograficzne, fotoobrazy, fotoboardy, fotoplakaty i inne produkty foto.

Reasumując z sesji zarobimy pewną kwotę, a z dodatkowych foto-produktów kolejną. To proste wsparcie naszego biznesu fotograficznego, które pomaga generować większe zyski. Tu trzeba wybrać produkty, których oczekują nasi klienci i za które są chętni zapłacić. Jak widać biznes fotograficzny, to znacznie więcej, aniżeli samo pstrykanie zdjęć.

Zarabiaj więcej, cen swoje usługi i zdobywaj klientów

Prowadząc biznes fotograficzny musimy umieć wycenić swoje usługi. Sesja całodniowa za 500zł z pewnością nie jest dobrym pomysłem na biznes i bezpieczeństwo finansowe. Masz swoje portfolio, masz produkty dodatkowe, masz wszystko co potrzeba by zarabiać więcej.

Istotnym elementem może być sposób negocjacji z klientem. Musimy podjeść do naszego biznesu na chłodno i przeanalizować co się nam opłaci a co się nie opłaci.

Szczególnie na samym początku prowadzenia naszego biznesu chcemy prowadzić jak najwięcej projektów. Tu istotne jest budowanie portfolio wraz z realizacją sesji. Sesje i zamówienia napędzają liczbę zdjęć w portfolio. Więcej dobrych zdjęć w portfolio to więcej zamówień. I koło się toczy.

Pytanie czy takie prowadzenie biznesu będzie dla nas opłacalne. Nie możemy zapominać o kosztach sprzętu, naszych kosztach podróży oraz czasu, który spędzamy poza domem. Zacznij sprzedawać swoje usługi w mądry sposób. Zmień swój biznes na lepsze i zarabiaj więcej.

Jak zostać fotografem zawodowym?

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie pracy zawodowej w fotografii. Nie jest to łatwe i wymaga od nas znajomości branży oraz prowadzenia swojego własnego biznesu. Jako zeenpix wychodzimy naprzeciw potrzebie pisania o zawodowej fotografii. Stworzyliśmy nową grupę dla osób chcących zacząć zarabiać na fotografii.

O zawodowej fotografii i grupie pisaliśmy w artykule „Zawód fotograf„, zapraszamy do lektury oraz do dołączenia do naszej mini grupy na facebook.