Czy warto w 2022 roku otworzyć firmę fotograficzną?

Czy biznes fotograficzny opłaca się jeszcze? I czemu rok 2022 będzie dobrym czasem na uruchomienie własnego studio. Podpowiadamy na czym zarobisz w 2022 roku będąc fotografem zawodowym. Oto najlepsze sposoby na biznes foto.

W 2022 czas na inwestycję w biznes foto

Biznes fotografii rozwija się a zapotrzebowanie na zdjęcia rośnie. Oczywiście, nie wszystkie branże fotografii urosły. Branża fotografii portretowej dość mocno się skurczyła, natomiast rośnie zapotrzebowanie na fotografię produktową.

Czas pandemii to niesamowity wzrost sprzedaży internetowej. Coraz więcej producentów, coraz więcej produktów to szansa na nowe zlecenia.

To właśnie rynek sprzedaży on-line, jest aktualnie najlepszym źródłem zarobku dla fotografów. Zobacz, które branże odnotowały największe zapotrzebowanie na fotografię w 2021 roku:

  1. Fotografia w mediach społecznościowych – nie od dziś wiadomo, że obraz sprzedaje lepiej niż same słowa. Fotografia reklamowa dla mediów społecznościowych to bardzo lukratywny biznes. Marki korzystają ze zdjęć każdego dnia. Nie zawsze korzystanie, ze stoku zdjęć jest wskazane.
  2. Moda – zdjęcia ciuchów wciąż są coraz bardziej poszukiwane. Oprócz dużych marek coraz więcej małych producentów poszukuje fotografów i zdjęć dla swoich kolekcji. Ceny sesji sięgają od 1000zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  3. Żywność – sprzedaż online żywności jest coraz większa. Jednocześnie zapotrzebowanie na „smakowite” zdjęcia również rosną. Zamknięte lokale to również otwarta sprzedaż jedzenia w modelu dostawy. Tu również, restauracje poszukują profesjonalnych zdjęć swoich dań.
  4. Fotografia nieruchomości – inwestycje budowlane wciąż się rozwijają. Mimo przestoju w roku 2020 i pierwszej połowie 2021, rynek nieruchomości przechodzi wielki boom. Tu również pojawia się zapotrzebowanie na profesjonalne fotografie, które sprzedają.

To tylko kilka pomysłów na zarabianie na fotografii. Jest ich znacznie więcej, a rynek fotografii wciąż się rozwija. Nowe szanse wciąż się pojawiają i coraz większa liczba osób decyduje się na zawodowe tworzenie fotografii na sprzedaż.